ÚvodMohlo by se vám hoditO projektu

O projektu

Naučit se zacházet s penězi je stejně důležité, jako naučit se chodit. Naším cílem je naučit vás chodit ve světě financí.

Proč finanční vzdělávání?

Zacházet se svými financemi by měl umět každý. Omračující nabídka finančních služeb a stále větší množství lákadel prodejců vede k tomu, že o svých penězích přestáváme uvažovat s rozvahou a výhledem do budoucnosti.
Statistiky ukazují, že schopnost vést vyrovnané domácí rozpočty nebo umět zhodnotit volné finance není vlastní většině obyvatelstva. Znalost základních pojmů a nástrojů z oblasti správy osobních financí je stále na nízké úrovni.
Uvědomujeme si, že pokud máme naplnit svoje poslání a bránit případným nekalým praktikám na finančním trhu, musíme mít na své straně připraveného a finančně gramotného občana.

Pro koho?

Náš portál je určen především mladým lidem, kteří právě vstupují do aktivního života. Začínají poprvé vydělávat i utrácet a jejich rozpočty čeká celá řada změn. Založení rodiny s sebou přináší odpovědnost vůči partnerovi a dětem – hospodaření „od výplaty k výplatě“ už nestačí a metoda „pokus-omyl“ může mít fatální následky.
Užitečné rady a praktické tipy zde najde každý, kdo chce být pánem, nikoliv otrokem svých financí. A to bez ohledu na věk a životní situaci.

Proč právě ČNB?

Česká národní banka je nestranným strážcem férové soutěže a stability finančního trhu. Uvědomujeme si, že na finančním zdraví obyvatel země závisí ekonomické zdraví celé země. Proto využíváme své znalosti, abychom jej posilovali a kultivovali.

Lev upozorní

Lev je váš průvodce nástrahami světa financí. Upozorní vás, na co si dát pozor při sjednávání finančních služeb.

Světlonoš poradí

Světlonoš pro vás má užitečné tipy, jak se zachovat ve složitých životních situacích, které vás čekají.

Taháky

Připravili jsme si pro vás přehledné taháky s těmi nejdůležitějšími informacemi. Až si budete sjednávat půjčku, pojištění nebo spoření, stačí jen odškrtávat.

Otestujte se

Až budete mít pocit, že máte finance „v malíku”, můžete své nabyté znalosti ověřit v kvízu.

Proč vám ČNB poradí lépe než kdokoliv jiný?

Jsme banka
všech bank

Nikdo finančnímu trhu nerozumí lépe než my

Nic
neprodáváme

Takže vám můžeme narovinu říct, co se vyplatí a co ne.

Záleží nám na
rodinných financích

Protože určují finanční kondici celého státu.

Vyhledávání finančních subjektů

Ověřte si poskytovatele spotřebitelského úvěru, hypotéky či finančního leasingu a až pak se rozhodněte.

Jak funguje vyhledávání?